Jaką książkę warto kupić dziecku pod choinkę?

Osoby dorosłe planując zakup upominków dla najmłodszych na święta powinny pomyśleć o książce. Oczywiście wspomniany produkt nie musi być głównym prezentem. Książkę można kupić już za kilkanaście złotych. Pozycja z odpowiednim przekazem może pomóc zrozumieć dziecku pewne zachowania. Jakie książki będą najlepszą opcją, jako prezenty pod choinke dla dziecka np. książka?

Obrazki dla maluchów

Jest to w najprostszym możliwym ujęciu biedronkowa seria stworzona dla małych dzieci. Pozycja wyróżnia się przede wszystkim wartościowymi treściami, przyjemnym wyglądem oraz solidnym wykonaniem. Rodzice mogą mieć całkowitą pewność, że książka stosunkowo szybko nie ulegnie zniszczeniu. 

501 poszukiwań

Jest to kolejna pozycja, która omija temat czytania i koncentruje się na tematyce obrazkowej. Zadaniem malucha jest znalezienie poszczególnych elementów. Oznacza to, że dziecko nie będzie śledziło losów różnych bohaterów. 

Ulica Czereśniowa

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że książka nie jest przeznaczona do czytania. Nie znajduje się w niej bowiem dużo treści. Idealnie nadaje się jednak do opowiadania. Do zdecydowanie najczęściej wymienianych atutów omawianej pozycji należy zaliczyć fakt, że dziecko w wieku przedszkolnym będzie mogło bez żadnego problemu z niej skorzystać. Nie ma żadnego znaczenia, że umiejętność płynnego czytania pociechy będzie wymagała poprawy. Godny uwagi jest fakt, że seria składa się z sześciu części. 

Siedmiu wspaniałych i sześć innych, nie całkiem nieznanych historii

Warto wiedzieć, że w książce znajduje się kilka opowiadań. Dodatkowo każde z nich dotyka zupełnie innego problemu obecnego świata. Ponadto jest alternatywną wersją dla historii, które są wszystkim świetnie znane. Doskonałym przykładem może być jedno z opowiadań – Trzy świnki. W najprostszym możliwym ujęciu opowiada wilku, który żył skromnie w swoim domku. Przełomem w jego życiu był moment, w którym w progu stanęły trzy wielkie świnki. Następnie zaczęły obiecywać wilkowi korzyści z posiadania znacznie większego domu. Wilk oczywiście zgodził się na propozycje świnek. Bohaterowie po pewnym czasie ponownie zaczęły go do czegoś przekonywać. Bajka opowiada o tym, że można być nieszczęśliwym żyjąc bogato, a także szczęśliwym żyjąc skromnie.