Prawdziwa magia pod choinką

Każdego roku sen z powiek “Świętych Mikołajów” spędza chęć obdarowania kogoś prezentem idealnym. W obecnych czasach, kiedy dzieci posiadają już wiele zabawek i gadżetów, kwestia wyboru prezentu może być niemałym wyzwaniem. Warto zastanowić się nad unikalnością i sięgnąć po ponadczasowy podarunek. Przy okazji można zaszczepić w młodym odbiorcy pasję i miłość do słowa pisanego. Co za tym idzie, idealne prezenty pod choinkę dla dziecka to odwieczni przyjaciele człowieka – książki. Można sięgnąć po tematyczny zbiór Idą Święta! Zwyczaje, ciekawostki, opowieści spod wydawnictwa Zielona Sowa. Jest to pozycja, która wprowadzi młodszego i starszego czytelnika w magiczny czas świąt Bożego Narodzenia, a także wyjaśni zagadnienia, które mogą trapić najmłodszych.

Dla każdego coś wyjątkowego

Dorastający człowiek ma zdolność zanurzenia się w świecie opowieści, marzeń i fantazji w sposób najpiękniejszy, warto więc podarować mu prezent, który będzie do tego bezpiecznym narzędziem. Zamiast, na przykład, gry komputerowej wybrać książkę. Można sugerować się zainteresowaniami i pasjami dziecka lub postawić na aktualną porę roku i okoliczność, co jeszcze bardziej przybliży czytelników do magicznego okresu Bożego Narodzenia, a jest z czego wybierać. Przykłady świątecznych tytułów, które zachwycą zarówno chłopca jak i dziewczynkę:

Elf do zadań specjalnych, 24 opowiadania Katarzyna Wierzbicka – poszczególne rozdziały są niczym kalendarz Adwentowy (jest ich 24) doprowadzający do świąt, książka opowiada o niesamowitych przygodach elfów i Mikołaja, przygotowujących się do Bożego Narodzenia;

Świąteczne życzenie Katherine Rundell – to pozycja, która pomaga uwierzyć w to, że dziecięce marzenia mogą się spełniać, jeśli tylko wierzy się w nie całym sercem;

Basia i Boże Narodzenie Zofia Stanecka, Marianna Oklejak – to powieść o przygodach słynnej Basi, idealna propozycja zwłaszcza dla małych fanów serii książeczek, ale także jako pojedyncza pozycja o codzienności w przygotowaniach do świąt w rodzinie tytułowej Basi.

Ponadczasowe emocje

Warto pamiętać, że prezenty pod choinke dla dziecka np. w postaci gry powinny być zaledwie dopełnieniem przeżywanych przez nie emocji. W czasie, w którym najważniejsza jest rodzina i zapamiętają one najprawdopodobniej tylko jakość wspólnie spędzonego czasu – warto, aby znaleziony pod choinką podarunek tylko tę wartość wzmocnił. Wspólne czytanie i przeżywanie książki – zbliża.